Monitor gamingowy – zostań mistrzem

Sprawdź jaki kupić monitor gamingowy, żeby zostać mistrzem

Zastanawiasz się, czy warto kupić monitor gamingowy? Wysokiej jakości sprzęt pozwoli czerpać większą radość z gry i docenić wszystko, co przygotowali jej twórcy, a także poprawi Twój czas reakcji i wpłynie na spostrzegawczość – to świetny wybór dla graczy.

Monitory gamingowe – maksimum wrażeń

Nie ma znaczenia, czy gramy na komputerze stacjonarnym, czy laptopie – zakup monitora będzie dobrą inwestycją i ważnym elementem całego zestawu. Wysoka jakość obrazu, szybkie odświeżanie, krótki czas reakcji, realistyczne odwzorowanie barw to tylko kilka z najważniejszych zalet monitorów 4K zaprojektowanych dla graczy.

Nowoczesne monitory gamingowe posiadają bardzo dobre matryce ze świetnym odwzorowaniem barw i szerokimi kątami widzenia. Dzięki nim można cieszyć się idealnym obrazem, dostrzec wszystkie szczegóły i docenić maksimum wrażeń estetycznych – ponadto monitory do gier pozwolą wydobyć maksimum z umiejętności gracza.

Co wyróżnia monitory do grania?

Rozmiar ekranu. Najpopularniejsze monitory gamingowe to modele od 23” – najczęściej wybierane są jednak 27” i 32”, bo zapewniają najwyższy komfort gry, doskonałą jakość obrazu i poziom szczegółowości. Wielkość matrycy ma ogromne znaczenie w grach, m.in. e-sportowych czy strategicznych, gdyż można w porę dostrzec drobne szczegóły. Poza tym większy ekran sprawia, że można poczuć się jak w centrum wydarzeń.

Rozdzielczość ekranu. Niezwykle ważną cechą każdego monitora do gier jest też rozdzielczość. Standardem jest nadal Full HD (1920 x 1080), ale dla gracza stanowi minimum. Lepszą inwestycją będzie rozdzielczość WQHD (2560 x 1440), która oferuje wyjątkowo szczegółowy i ostry obraz, gdyż ma 1.7 razy więcej pikseli niż Full HD. Trzeba jednak mieć świadomość, że konieczny jest w tym przypadku solidny i wydajny sprzęt.

Częstotliwość odświeżania obrazu. Monitor dla graczy powinien mieć wysoką częstotliwość odświeżania ekranu – 60 Hz to za mało, powinno wybierać się modele 144 Hz lub 240 Hz. Zagwarantują realistyczny obraz, a także pozwolą szybko zareagować, co przełoży się na lepsze efekty i więcej zwycięstw. Decydując się na monitor wyposażony w wysoką częstotliwość odświeżania, można zyskać płynność, dzięki której celowanie stanie się dużo prostsze.

Czas reakcji matrycy. Oznacza czas, w jakim jeden piksel może zmienić swój stan – na przykład kolor lub natężenie. Ma to znaczenie głównie w przypadku dynamicznych rozgrywek – monitory powyżej 4 ms mogą generować obraz z efektem smużenia. Najlepszym wyborem będą monitory z czasem reakcji wynoszącym 1 ms lub 0,5 ms.

Technologie synchronizacji obrazu. Warto, by monitor gamingowy był wyposażony również w nowoczesne technologie synchronizacji obrazu – jak FreeSync lub G-Sync.

Inwestując w komputer, monitor gamingowy, klawiaturę, słuchawki i mysz do gier można stworzyć prawdziwe stanowisko gamingowe, które zapewni komfort oraz pozwoli osiągać coraz lepsze wyniki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*