Kompletna lista kontrolna czyszczenia biura. Sprawdź!

jak efektywnie sprzątać mieszkanie

Istnieją firmy sprzątające, które po prostu usuwają brud i nieprzyjemne zapachy. Są też takie, które realizując sprzątanie cykliczne bądź sprzątanie pobudowlane, pozostawiają Twoje biuro nieskazitelnie czyste, usuwając zarówno widoczny, jak i ten bardziej ukryty brud. Z całą pewnością chciałbyś współpracować z tą drugą firmą, która wykracza poza swoje obowiązki, zapewniając nie tylko czyste miejsce pracy, ale także zdrowe środowisko. Wybór firmy sprzątającej sprowadza się do tego, ile uwagi sprzątacze przykładają do każdego obszaru. Ponieważ w grę wchodzi zdrowie i produktywność pracowników, usługi sprzątające powinny być wykonane w nienaganny sposób.

LISTA KONTROLNA CZYSZCZENIA BIURA

OBSZAR 1: GŁÓWNE POMIESZCZENIA BIUROWE, HALE I SALE KONFERENCYJNE

Opróżnij wszystkie pojemniki na śmieci i wymień wkładki. Regularnie czyść kosz na śmieci, upewniając się, że sam pojemnik niema śmieci i resztek jedzenia przyklejonych na zewnątrz. Usuń kurz z krzeseł, mebli, ram obrazów i parapetów. Kurz może podrażniać drogi oddechowe i wywoływać alergie, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że te obszary biurowe / przedmioty są dokładnie odkurzone. Zwróć również uwagę na przełączniki światła oraz gniazdka.

OBSZAR 2: OKNA, DRZWI I PODŁOGI BIURA

Specjaliści używają specjalnych środków do czyszczenia okien, aby zetrzeć smugi i plamy. Użyj specjalnych narzędzi, takich jak ściągaczka, aby dotrzeć do krawędzi szklanych okien. Podobnie jak szklane okna, szklane drzwi czyści się specjalnym środkiem do czyszczenia powierzchni szklanych. Uchwyty wszystkich drzwi, nie tylko szklanych, należy dokładnie wytrzeć i odkazić, aby uniknąć przenoszenia bakterii. Podłogi zamiataj i myj za pomocą narzędzi i produktów odpowiednich do danego typu. Odkurz dywany, usuń z nich plamy i pozostaw je miękkie i pachnące.

OBSZAR 3: ŁAZIENKA

Łazienka to najbardziej podatne miejsce na zabrudzenia. Jak się zabrać za jej sprzątanie? Wyszoruj i zdezynfekuj toalety i pisuary za pomocą środków do czyszczenia toalet. Wytrzyj ściany i drzwi odpowiednim środkiem czyszczącym. Opróżnij kosze na śmieci i wymień wkładkę. Zlewozmywaki i krany wyszoruj i zdezynfekuj ponieważ mogą być siedliskiem groźnych bakterii. Uzupełnij dozownik mydła, papier toaletowy i uchwyty na chusteczki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*