Ciepłe i wygodne pajace niemowlęce na chłodniejsze dni

pajace niemowlęce

W wyścigu o najbardziej funkcjonalne, przydatne i użyteczne ubranko dla niemowląt, które szybko się zakłada i które nie sprawia większych problemów, od lat rywalizują body oraz pajace. Jednak to te ostatnie zdają się wysuwać na czoło ze względu na swoją nieco większą uniwersalność. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy prócz wygody dziecka ważne jest w ubranku to, aby zapewniało ciepło i chroniło przed chłodem. Pajace niemowlęce spełniają ten warunek doskonale dzięki dwóm cechom. Pierwsza to wykorzystanie odpowiedniej jakości materiału – izolującej ciepło bawełny – druga zaś to odpowiedni krój stroju. To właśnie on odpowiada za to, że pajacyk ściśle przylega do małego ciałka i doskonale je chroni. Jednocześnie dzięki swojej elastyczności umożliwia dziecku zachowanie pełnej swobody ruchów.

Uniwersalizm tego typu ubrań widoczny jest w kwestiach nie tylko praktycznych, ale i wizualnych

Pajace na zamek pasują na każdą okazję i każde wyjście, a dzięki dostępności różnych kolorów ubrań, różnych wzorów i krojów można łatwo dopasować je do innych ubranek. Noszone są zarówno jako osobny, indywidualny strój, co sprawdza się w cieplejszych dniach, ale przede wszystkim stanowią ważny element garderoby w czasie tych chłodniejszych. Można je zakładać na gołe ciało lub na bodziaki, a dodatkowo same mogą być też bazą pod inne ubranka, w tym zimowe kombinezony. Warto dobrze sprawdzać grubość pajaców i materiału, z jakiego zostały zrobione. Te cieńsze przydadzą się właśnie jako baza pod ubiór, z kolei grubszych można swobodnie używać jako osobnego ubranka.

W przypadku pajaców zapinanych na zamek duże znaczenie ma sposób jego wszycia w materiał

Zamek nie powinien wbijać się w skórę i powodować dyskomfortu malucha, ale jednocześnie rodzice muszą mieć do niego łatwy dostęp, aby móc dziecko szybko i bezproblemowo przebrać. To samo dotyczy również metek, zwłaszcza w modelach pajacyków zakładanych na nagie ciało. Najlepiej, aby były one wszyte w materiał lub po prostu nadrukowane na jego wewnętrznej stronie, a nie odstawały jak w klasycznych ubraniach dla dorosłych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*