Kaski rowerowe. Ich rodzaje i charakterystyka

rodzaje kasków rowerowych

Pomimo tego, że jazda na rowerze w kasku nie jest obowiązkowa, z roku na rok powiększa się grono osób stosujących to zabezpieczenie. Może nie są one tak bardzo powszechne jak na zachodzie ale widać znaczną różnicę względem lat ubiegłych. W sklepach rowerowych znajdziemy mnóstwo rodzajów kasków. W dzisiejszym artykule postanowiliśmy omówić kilka tych najbardziej popularnych.

Kaski szosowe – To kaski, które są bardzo lekkie i wygodne. Zapewniają doskonałą wentylację głowy rowerzysty.

Kaski BMX – Przeznaczone są dla osób, które wykonują różnego rodzaju niebezpieczne triki rowerowe. Charakteryzują się głównie mocną konstrukcją, zapewniającą bezpieczeństwo podczas ekstremalnej jazdy.

Kaski MTB – To doskonale wentylowane oraz wytrzymałe kaski, które świetnie nadają się do codziennej jazdy.

Kaski dziecięce – Są lekkie, wygodne ale doskonale chronią przed urazami. Ich zakładanie jest maksymalnie uproszczone po to aby dzieci (nawet te najmłodsze) mogły sobie bez problemu z nim poradzić. Na rynku znajdziemy wiele kasków dziecięcych w różnych wariantach kolorystycznych.

Bezpieczeństwo i nie tylko

Głównym zadaniem kasków jest bez wątpienia ochrona głowy przed urazami podczas wypadków. Często ratują zdrowie a nawet życie rowerzystom. Poza zapewnieniem bezpieczeństwa, kaski mogą posłużyć nam również jako ochrona przed promieniami słonecznymi, deszczem a także potem, który podczas bardziej intensywnej jazdy spływa nam z czoła do oczu.

Gdzie kupić dobry kask rowerowy?

Kaski są niezbędnym asortymentem każdego sklepu rowerowego. Najszerszą ofertę kasków znajdziemy w sklepach internetowych. Każdy sklep z częściami rowerowymi i akcesoriami posiada zazwyczaj po kilka-kilkanaście różnych wariantów kasków dzięki czemu znajdziemy coś co spełni nasze oczekiwania. Warto zwrócić uwagę na rozmiar danego kasku. Konieczne będzie zmierzenie obwodu głowy po to aby kupić idealnie pasujący na nas kask. Zwróćmy również uwagę na sposób zapięcia. Pozwoli to nam na uniknięcie nieprzyjemności podczas częstszego zakładania i zdejmowania kasku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*