Praca webmastera i grafika – rzemiosło i sztuka

praca programisty

Projektowanie portali internetowych jest trudne, ponieważ trzeba się nauczyć obsługiwać zaawansowane programy graficzne oraz poznać tajniki wielu języków kodowania. Wymaga to naprawdę długiego okresu przygotowawczego. Dopiero, gdy wszystko opanujemy możemy przyjmować zlecenia na tworzenie stron internetowych i pobierać za to opłaty. Nie powinno się żądać pieniędzy, jeśli nie jesteśmy w czymś specjalistami i dopiero się uczymy fachu. Ewentualnie można chcieć jakiejś zapłaty, ale niewielkiej.

Można również powiedzieć, że osoby realizujące tworzenie stron internetowych nie są zwykłymi rzemieślnikami, lecz artystami

Za każdym razem robi się coś nowego i trzeba mieć niebywałą wyobraźnię, aby można było robić wiele serwisów z których będą zadowoleni zamawiający, a to nie jest wcale takie łatwe jakby mogło się wydawać. Niektórzy mają problemy, aby zaprojektować jedną stronę. Profesjonaliści są w stanie zrobić ich nawet kilka w ciału jednego tygodnia, więc po tym najbardziej widać jak trudny mają oni fach i że nie jest to tylko masowa produkcja.

Zamówienie na tworzenie stron internetowych zazwyczaj zaczyna się od grafika, który jest odpowiedzialny za przygotowanie projektu graficznego serwisu

Nie trzeba kontaktować się z webmasterem, wystarczy przekazanie swoich wytycznych osobie odpowiedzialnej za zrobienie layoutu. Grafik nie jest rzemieślnikiem, ponieważ musi się wykazać własną twórczością, po to, aby zrobić efektowny styl. To zadanie jest bardzo trudne i wymaga umiejętności obsługi najlepszych programów graficznych.

Tworzenie stron internetowych na pewno w etapie przygotowywania grafiki jest sztuką. Oczywiście zamawiający przekazuje informacje o tym, co mniej więcej chciałby mieć na portalu, ale nie mówi dokładnie jak ma wyglądać każdy element. Dzięki temu grafik ma pole do popisu. W większości przypadków to w jego głowie musi się zrodzić pomysł na serwis, który później będzie przenoszony na plik. Dopiero, kiedy zostanie skończony można go pokazać klientowi, a ten to oceni i poprosi o ewentualne zmiany. Jakoż, że w na tym etapie dużo rzeczy należy robić samemu i tworzyć coś oryginalnego to można nazwać to sztuką.

Źródło: https://algov.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*