Uniwersalizm, wygoda, elegancja – trzy cechy dobrych kapci dziecięcych

kapcie po domu dziecięce-min

Już od jakiegoś czasu rodzice niemowląt dzielą się na dwie grupy. Pierwsza optuje za tym, aby maluchy nosiły kapcie i przyzwyczajały się do butów, druga natomiast jest temu zupełnie przeciwna. Zamiast pisać długie epopeje o zaletach noszenia przez małe dzieci kapci, szukać argumentów na poparcie swojej tezy i sprzeczać się z osobami twierdzącymi inaczej, lepiej po prostu sprawdzić, która strona ma rację. W tym celu wystarczy jedynie… kupić paputki, założyć je maluchowi i obserwować jego reakcję.

Zakup pierwszych kapci dla dziecka

kapcie dla dzieci czarno niebieskie-minTylko jak wybrać kapcie niemowlęce, które sprawdzą się w tym zadaniu? Jakimi wytycznymi się kierować przy ich zakupie? Czy jest jakaś złota zasada, na której mogą się oprzeć rodzice kupujący dla swoich pociech pierwsze buciki? Oprócz podstawowych warunków, jakie muszą spełniać kapcie: być uniwersalne, wygodne i eleganckie, dobrze też zwracać uwagę na takie elementy jak:

– rodzaj wykończeń (dodatkowe ozdoby, aplikacje, których powinno być jak najmniej),

– rodzaj zapięcia (najlepiej sprawdzają się kapcie wsuwane, ale można wybrać też te zapinane na klasyczne rzepy),

– rozmiarówkę butów, aby była jak najdokładniejsza,

– materiał, z jakiego zostały wykonane (im bardziej naturalnym, tym lepszy),

– ukrycie szwów, aby buty nie rozdzierały się przy silnej eksploatacji,

– ilość miejsca na palce (powinno być go jak najwięcej),

– usztywniona cholewka, która wspomaga stopę przy chodzeniu,

– grubsza, izolująca podeszwa chroniąca od podłoża,

– kolorystykę i wzór kapci, aby można je było dopasować pod każdy typ ubioru.

Uniwersalizm kapci skórzanych

Cecha ta przejawia się na kilka sposobów. Podstawowy to oczywiście uniwersalizm związany z płcią dziecka: skórzane kapcie dla niemowląt pozbawione jakichkolwiek ozdobników, dodatków, naszywek, wystających elementów itp. mogą być noszone zarówno prze chłopców, jak i przez dziewczynki. Nie trzeba kupować kapci dedykowanych dla konkretnej płci, dzięki czemu można też zaoszczędzić, gdy np. buty nosi po sobie rodzeństwo albo kuzynostwo. Uniwersalizm skórzanych paputków to także kwestia ich wyglądu. Stonowane, jednolite kolory sprawiają, że takie buty można założyć zarówno pod klasyczne ubranie (spodnie + koszulka, sukienka, spódniczka + bluzka), jak i pod body, pajacyki czy kombinezony. We wszystkich przypadkach kapcie będą się ładnie komponowały zresztą stroju.

Wygoda chodzenia

Dobre kapcie niemowlęce powinny wyróżniać się przede wszystkim wygodą noszenia i komfortem użytkowania. Dziecko ma się czuć w nich pewnie, łatwo stawiać kroki i nie bać się chodzić, co niestety w przypadku tanich i tekstylnych butów często się zdarza (są za ciasne, mają złe profilowanie i stopa się w nich nierówno układa, co prowadzi co bolesnych otarć i powstawania wad chodu). Dzięki temu, że kapcie wykonane są z delikatnej, ale jednocześnie lekko usztywnionej i elastycznej skóry, noga w nich się nie męczy, a palce mają wystarczająco dużo miejsca. Kapcie dostosowują się kształtem i stopy i zapewniają maluchowi stabilność oraz ułatwiają utrzymanie równowagi. Nie ma też żadnego ryzyka powstania jakiegokolwiek nieprzyjemnego nacisku na nóżkę. Skóra idealnie sprawdza się też na każdą pogodę, ponieważ mimo swojej pozornie topornej struktury pozwala skórze oddychać i zapobiega poceniu się stópek.

Elegancki wygląd i wzornictwo

Oprócz powyższych cech wielu rodziców zwraca uwagę również na jeszcze jedną: wygląd kapci. Elegancja, styl i klasa to pojęcia, które wcale nie są zarezerwowane wyłącznie dla obuwia dla dorosłych. Skórzane paputki udowadniają, że mogą być wygodne, a jednocześnie wspaniale wyglądać i świetnie się prezentować. A to dla niektórych rodziców nadal jest bardzo ważnym wyznacznikiem wyboru podczas kupowania pierwszych butów dla niemowląt. Estetyka wykonania kapci dla dzieci ma znaczenie nie tylko wizualne, ale również praktyczne. Ładny wzór i ciekawy krój butów sprawia, że łatwiej je dopasować do ubranka niemowlaka niezależnie od jego typu, barwy czy całościowego wyglądu. Szczególną rolę odgrywają pod tym względem kapcie w uniwersalnych kolorach i prostym, minimalistycznym wzorze, pozbawione dekoracji lub zewnętrznych doczepianych aplikacji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*