Nie wiesz jak zacząć odchudzanie? Sprawdź te wskazówki!

skuteczne odchudzanie

Przyszła wiosna, a razem z nią zmiana w garderobie. Wyciągasz lżejsze ubrania i już nie sposób ukryć, że „zimowe zapasy” wcale nie zniknęły wraz z końcem sezonu. Jeśli chcesz schudnąć jeszcze przed latem, ale nie wiesz jak zacząć odchudzanie, mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi na dobry początek.

Zrób rozeznanie

Mądre odchudzanie nie polega na chudnięciu dla chudnięcia, ale na redukcji tkanki tłuszczowej i obniżeniu poziomu wody metabolicznej, przekraczających ustalone przez specjalistów normy. Aby to zrobić nie wystarczy wyliczyć swój współczynnik BMI. Redukcja tkanki tłuszczowej i usunięcie nadmiaru wody metabolicznej z organizmu, wymaga ustalenia ile ich jest w naszym organizmie.

Zdefiniuj swój cel w odchudzaniu

Kiedy wiesz już „co i jak”, pora jasno i szczegółowo określić swój cel. Samo stwierdzenie „schudnę” to za mało. Im wyraźniej określisz sobie co chcesz osiągnąć, tym silniejsza będzie Twoja motywacja.

Opracuj plan działania

Pomyśl, jaką dietę zastosujesz i jakie nawyki żywieniowe wymagają zmiany. Wypisz sobie z czego rezygnujesz i na miejsce każdej „utraconej” pozycji wstaw nową – lepszą i zdrowszą. Ponadto, zaplanuj ciekawe dla Ciebie formy aktywności fizycznej.

Nie poddawaj się, gdy zaczynasz odchudzanie!

Odchudzanie to proces, dlatego nie ulegaj zniechęceniu kiedy nie widzisz spektakularnych czy natychmiastowych efektów. Pamiętaj, że żadne „diety-cud” nie istnieją. Zdrowe odchudzanie wg WHO zakłada spadek masy ciała między 0,5 a 1kg w ciągu tygodnia. Daj sobie czas i konsekwentnie trzymaj się swojego planu.

Zadbaj o suplementację i witaminy

Bez nich Twój organizm nie będzie funkcjonował tak jak trzeba. Zaopatrz się w przede wszystkim w witaminę D (zwłaszcza w sezonie zimowym), witaminy z grupy B oraz kwasy Omega3. Kupisz je bez problemu w aptece lub na mass-zone.eu

Pozytywne myślenie ma moc

Początek odchudzania ma miejsce w Twojej głowie. To właśnie w niej zaczyna się każda rewolucja. Pomyśl o wszystkich korzyściach, jakie niesie dla Ciebie odchudzanie. Mniejszy obwód w pasie i udach, podniesienie swojej atrakcyjności, a dalej samooceny i samopoczucia, a przede wszystkim poprawa stanu zdrowia. A zatem? Nie czekaj – jak zacząć to nie jutro, ale właśnie dziś!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*