Odessa – piękna architektura i urokliwe plaże

Jest trzecim co do wielkości miastem na Ukrainie, położonym nad Morzem Czarnym. Stąd też nazywana jest Perełką Morza Czarnego. Odessa, o której mowa to miejsce wyjątkowe, które przyciąga piękną secesyjną zabudową. Jej architektura jest ukojeniem dla oka najbardziej wymagających turystów. Mimo że to młode miasto, mające niewiele ponad 200 lat, w swoim dobytku posiada charakterystyczne budowle i świątynie.

Bulwar Nadmorski to słynna promenada miejska łącząca miasto z Morzem Czarnym

Ciągnie się na długości około 500 metrów i stanowi jedną z najciekawszych atrakcji tego miejsca. Schody Potiomkinowskie to jednocześnie klucz do historii tego miasta i jego symbol. Powstały w XIX wieku i miały symbolizować otwarcie się Odessy na morze. Z kolei Ulica Deribasowska jest najbardziej reprezentacyjną, wypełnioną restauracjami, barami, sklepami ulicą. Końcowa jej część stanowi miejski deptak niedostępny dla ruchu samochodowego. W tym miejscu spotykają się chętnie turyści i mieszkańcy. Dodatkową ciekawostką jest fakt, że to właśnie w jednym z budynków przy tej ulicy mieszkał i tworzył w czasie zesłania Adam Mickiewicz. Kolejny interesujący punkt tego miasta to Teatr Opery i Baletu. Uważany jest za jeden z najpiękniejszych tego typu obiektów w Europie. Ponadto, jest też jednym z najlepszych na świecie teatrów pod względem akustyki. Odessa może się również pochwalić cerkwią, która mieści nawet 9 tys. osób. Jej nazwa to Sobór Przemienienia Pańskiego.

Jeśli oprócz zwiedzania pięknych, malowniczych budowli, chcieliby Państwo skosztować kąpieli słonecznych na plaży, serdecznie zachęcamy, by skorzystać z oferty wycieczki do Odessy z https://www.kresy.com/osw,wycieczki-do-odessy—6-4-dni,31. To urokliwe miasto jako kurort wypoczynkowy posiada co najmniej cztery słynne plaże. Najbliżej centrum położone są plaże Otrada i Lanzheron. Najpopularniejszą a przy tym i najdroższą jest plaża Arkadia. Znajduje się w rekreacyjnej dzielnicy, o takiej samej nazwie, pełnej dyskotek, klubów i barów. Ta część miasta nazywana jest odeskim Las Vegas. Życie tu tętni do rana i nie ustaje przez całą noc. Luzanivka to kolejna słynna plaża, tym razem położona w północnym rejonie miasta.

Zapraszamy do skorzystania z propozycji, jaką przygotowaliśmy. W tym samym czasie połączą Państwo przyjemność, relaks i zwiedzanie niezapomnianych miejsc.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*