W jaki sposób wykonuje się makijaż permanentny?

Makijaż wydaje się być prostą czynnością, którą wykonuje właściwie każda kobieta na świecie na różne sposoby. Dzieje się tak od zarania dziejów, jednak dzisiejsze metody są mniej inwazyjne i co najważniejsze mniej toksyczne dla organizmu – np. porównując dawne zdobienie ciała w czasach Egiptu.

Chcąc wyglądać ponętnie i pięknie, kobiety każdego dnia tracą na robieniu makijażu przynajmniej 30 minut.

To sporo czasu, nieprawdaż? Można go jednak mocno zredukować za pomocą makijażu permanentnego. Jak jednak wykonywany jest taki makijaż i czy jest on bolesny? Od razu określmy rodzaj bólu. Nie jest to ból typowy dla robienia tatuażu, choć nie jest to też zabieg typowo bezbolesny. Warto zauważyć, że jak w przypadku tradycyjnego tatuażu, który jest związany z nami praktycznie do końca życia – istnieją jednak sposoby, choć bolesne, jego usuwania.

Makijaż permanentny wprowadza się etapami.

W tym celu stosuje się aparat igłowy – praktycznie identyczny z tym co w przypadku robienia tatuażu normalnego. Jednak różnica pomiędzy tymi “tatuażami” polega na tym, że w przypadku makijażu permanentnego wprowadza się do ciała pigmenty pochodzenia naturalnego. Są one dobierane na podstawie koloru naszej skóry, tak by nie różnił się od jej naturalnego koloru.

W czasie zabiegu stosuje się różnego rodzaju kremy, które mają krótkotrwałe działanie znieczulające – coś jak u dentysty. Zachowanie długotrwałego efektu wymaga jednak po dwóch tygodniach wykonania korekty.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*