Nowoczesne technologie w kuchni – co nam dał 2019 rok

Nowoczesne rozwiązania technologiczne dotykają różnych aspektów naszego życia. Nie inaczej jest w przypadku kuchennych rozwiązań. Tutaj mamy ogromną skalę do popisu pod kątem unowocześniania rożnych elementów jej wyposażenia. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na najważniejsze AGD, czyli lodówkę i kuchenkę. Tutaj choć zasada działania jest bez zmian, to doszło wiele unowocześnień. Liczne czujniki związane z pozostawieni otwartych drzwi, czy też zapalonego gazu wysyłające nam sms po wyjściu z domu to praktycznie standard. W wielu przypadkach obecne kuchenki (indukcyjne) są tak projektowane by po zdjęciu garnka z płyty nie móc się nią poparzyć.

Zwiększono także szybkość podgrzewania w naszych naczyniach, co skraca czas przygotowania posiłku. Lodówki posiadają odpowiednie przegrody w których tak stymulują temperaturę by zawarte w nich produkty zachowały jak najdłuższej swoja świeżość. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, w szczególności dla ludzi nie mających czasu na robienie zakupów. Przejdźmy do ciekawszych pomysłów.

Nowinki ze świata AGD

Obecny trend na zdrowe odżywiania wymaga od nas wielu wyrzeczeń la e także czasu podczas przygotowywania posiłków. Dodatkowo bardzo często okazuje się , ze nie mamy jogurty naturalnego, czy też chleba. Takie problemy już nie istnieją, gdyż można okupić swój własny wypiekacz i upiec chleb bez konserwantów i ulepszaczy smaków lub tez jogurtownicę, która stworzy dla nas jogurt. To wciąż nie wszystko: elektroniczne krajalnice, obieraczki do ziemniaków, saturatory do gazowania wody, to tylko kilka z wielu innych urządzeń.

Ponadto wiele z nich jest możliwe do sprzężenia z naszym smartfon np. ekspresy do kawy, które po zadzwonił budzika mogą automatycznie ja zaparzyć. Wszystko coraz bardzie pozwalasz nam na stworzenie prawdziwego smart domu, ułatwiającego nasze codzienne zadania, co w dobie wiecznego pospiechu jest nie lada pomocne. Teraz wystarczy włożyć np. pieczeń do piekarnika, a wracając z pracy przy pomocy aplikacji uruchomić odpowiedni program i po powrocie do domu mieć gotowy obiad. Pamiętajmy, że to dopiero początek

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*