Czy brak słońca uniemożliwia nam posiadanie opalenizny?

Polska to piękny kraj wzór posiada znakomicie rozwiniętą naturę i wiele atrakcji pozwalających na spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Z drugiej jednak strony nie można tego samego powiedzieć o pogodzie jaka panuje w naszym kraju, gdyż dni słonecznych mamy tutaj niewiele. Pojawia się więc kluczowe pytanie dla osób, które pragną mieć piękną opaleniznę.

Jak opalać się bez słońca?

Rozwój technologii pozwala nam na skorzystanie z wielu nowoczesnych rozwiązań, które nie wymagają do tego celu promieni słonecznych. Część z nich jest bardziej lub mniej chemiczna, jednak w każdym stopniu są tak samo wydajne. Warto więc skorzystać z różnego rodzaju zamienników, które pozwolą na zwiększenie ilości melaniny w naszej skórze, a tym samym nie będą one wymagały leżenia cały dzień na plaży. Jednym z najbardziej popularnych i naturalnych dostępnych rozwiązań jest spożywanie dużej ilości beta-karotenu obecnego w marchewce. W efekcie skóra nabiera ciemniejszej barwy, jak i dodatkowo jest chroniona przed działaniem promieni UV dzięki czemu unikniemy szybszego starzenia się naszego ciała. Oczywiście nasz świat dał nam dostęp do różnego rodzaju kremów, musów, pianek i mgiełek, które będą działać jako samoopalacze powodując gromadzenie się melaniny. Niemniej jednak stosowanie tego typu rozwiązania dotychczas odstraszają wielu ludzi ze względu na dość nieprzyjemny zapach, jak i czasem mocny odcień uzyskanego koloru. Jednakże nowa generacja tego rodzaju produktów zawiera dihydroksy aceton, który chroni przed takimi objawami tym samym uniemożliwiając odkrycie źródła naszej opalenizny. Co więcej nim przejdziemy do nakładania samoopalacza musimy wcześniej odpowiednio przygotować nasze ciało poprzez dokładnym pilling, tak by uniknąć różnego rodzaju nierówności, jakie mogą powstać podczas nakładania danego kremu.

Wciąż jednak wiele osób czuję pewien opór przed tego typu produktami i specjalnie dla nich powstały prostsze wersje jakimi są np. kosmetyki brązujące. Te znakomicie działają i sprawdzają w przypadku jasnej karnacji, jak i z reguły wykonane są ze składników pochodzenia naturalnego. Oczywiście to nie koniec możliwości z jakimi możemy się spotkać. Innymi słowy, jeżeli czujemy taką potrzebę możemy skorzystać na przykład z opalania natryskowego, czy też różnego rodzaju bronzerów lub innych nowych rozwiązań. To na co się zdecydujemy zależy już tylko wyłącznie od nas i od naszego sposobów dbania o zdrowie Niemniej jednak nie martwmy się, słońce nie jest potrzebne do tego aby mieć piękną opaleniznę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*